понеділок, 28 березня 2016 р.

Урок літературного читання за творами Марійки Підгірянки

Мета уроку: 
  • формувати вміння усвідомлювати, бачити красу та багатство поетичного слова;
  • вдосконалити вміння виразного читання поетичних творів;
  • стимулювати пізнавальний інтерес учнів;
  • виховувати любов до рідної мови, рідного краю. 
На уроці діти познайомилися з життям та творчістю української поетеси Марійки Підгірянки. Діти декламували вірші, читали за ролями казки, розгадували загадки, давали відповіді на запитання вікторини, підбирали малюнки до цитат з творів письменниці. Поетичні твори Марійки Підгірянки допомагають учням пізнавати світ через красу рідної природи.

Найактивнішими на уроці були: Петраківський Віктор, Новік Владислав, Мовчан Діана, Яковенко Максим.

субота, 12 березня 2016 р.

Свято Масляної

Сьогодні ми з учнями нашого класу провели народознавче свято "Масляну проводжаємо, весну-красну зустрічаємо".
Масляна - одне з календарно-побутових свят, яке пов'язане із давнім народним звичаєм - проводами зими і зустріччю весни. Припадає воно на останній тиждень перед початком Великоднього посту.
На свято ми запросили шкільного бібліотекаря
Симоненко Галину Вікторівну,
яка розповіла дітям про традиції святкування Масляної.
Масляна - час ігор і розваг. З днями Масляної пов'язано багато жартів, примовок, пісень, прислів'їв та приказок. Свято символізує перемогу сили світла та тепла над темрявою та холодом.
Прийшла пора Зимі на північ повертатись,
Тож, хоче вона з нами попрощатись.
Дарує Масляну нам на прощання - 
Свято веселе зимове, останнє.
Весну зустрічають млинцями. Круглий, гарячий млинець - символ сонця. Важко ще сонечку розтопити снігові замети - треба дати йому гарячих помічників. Тому пекли млинці, а не пряники або бублики. Кожна господиня пече млинці за своїм особливим рецептом.
За столи вже час сідати
Всіх млинцями частувати.
Масляну проводжаємо,
Весну-красну зустрічаємо!

середа, 9 березня 2016 р.

Родинне свято

Мама, мати, матуся - скільки спогадів, тепла, таїть це магічне слово, бо називає людину, яка завжди для нас найближча, найдорожча, наймиліша!
Напередодні святкування Дня 8 березня учні нашого класу підготували і подарували мамам вітання. Діти для своїх мам читали вірші, співали пісні та подарували листівки зроблені своїми руками.
В цей день хлопці привітали зі святом і дівчаток.
Дорогі мами! 
За ваші лагідні серця
Ми всі вам вдячні без кінця.



середа, 2 березня 2016 р.

Про що розповість дитячий почерк?

Напевно, не кожна мама учня молодших класів знає, як важко малюкам приборкати ручку. Ще б пак, адже це ціла наука - правильно тримати її в руці, каліграфічно виводити літеру за літерою. Графологи стверджують, що поганий або хороший почерк не передається у спадок. Спадковими можуть бути лише особливості темпераменту, які впливають на манеру письма.Розвивайте дрібну моторику рукПерш за все батьки повинні з'ясувати для себе, що їх турбує. Якщо задаються через каліграфію, то насправді це не є великою проблемою.Головне, щоб слова читалися і не було помилок. Причиною поганого почерку, як не дивно, може бути надмірне бажання батьків якомога раніше навчити дитину писати: його письмо швидко псується, тому що рука ще недостатньо зміцніла.Коли ж ви таки взялися навчити дитину писати, то перш за все треба розвивати у нього дрібну моторику рук, а не вивчати прописи.Ось кілька вправ, що розвивають дрібну моторику:Покладіть на стіл 10 маленьких драже і пляшечку з кришечкою, що закручується. Запропонуйте дитині за певний проміжок часу скласти цукерки в пляшечку і закрутити кришкою.Спробуйте, використовуючи друковану основу, разом обвести, а потім намалювати плавні лінії, потім - прямі лінії.